Ana içeriğe atla

ÇOCUKLARINIZI TEKNOLOJİ DÜĞÜMÜNDEN KURTARIN

Çocuklarımız bizim için çok değerlidir.Onlar eğlensin diye çeşitli organizasyon firmaları ile anlaşıp onlara aktivite sunarız. Ama ne yazık ki günümüzde bazı ebeveynler işlerini hallederken daha rahat hareket etmek adına çocuklarının ellerine tablet, bilgisayar vb. aletleri vererek onları sakinleştiriyor.
ÇOCUKLARDA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI


ÇOCUKLARINIZI TEKNOLOJİ DÜĞÜMÜNDEN KURTARIN


Çocuklarımız bizim amacıyla çok değerlidir.Onlar eğlensin diye detaylı organizasyon firmaları ile anlaşıp onlara etkinlik sunarız.  Ama ne yazık ki bugünümüzde birtakım ebeveynler işlerini hallederken daha rahat hareket etmek adına çocuklarının ellerine tablet, bilgisayar vb. aletleri sunarak onları sakinleştiriyor.

Bu tutum hatalı olmasının yanısıra çocukları teknoloji bağımlılığına sürüklüyor.Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bir yandan da kontrolsüz ve aşırı tüketimi neticesinde bilhassa çocuklar da hadiseler alışkanlık standardına gelebiliyor.

Özellikle eksperler 0-2 yaş aralığında çocukların ellerine hiçbir teknoloji aletin verilmemesi , okul evveli çocuklar amacıyla bir saatken okul devresi çocuklar da bilgisayar tüketimi günde 2 saatti aşmaması gerekliliğini söylüyor.

ÇOCUKLARI TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINDAN NASIL KURTARABİLİRİZ?

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI


Çocuklarınız teknoloji ile çok çok ilgileniyor ve sizler de onları bu bataklıktan nasıl kurtaracağınızı düşünüyorsanız işte size birkaç fikir.

Öncellikle çocuğunuzun yaşıtları ile süre geçirmeleri amacıyla detaylı organizasyonlara gitmelisiniz.

Mesela 0-2 yaş tiyatro gibi detaylı faaliyetler ile çocuklarınızı gelişim sürelerında ve tiyatroyu algılamasında yardımcı olacaktır.Bununla birlikte çocuklarınıza okul evveli çocuklarınız amacıyla de değişik şekillerde gelişimlerine hem katkıda bulunup hem de detaylı eğlence okul evveli sihirbazlık gibi faaliyetler ile eğlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca fazlası vakit çocuğunuzun girdiği siteleri filtrelemek ve kilit koymak da sizin işinize yarayacaktır. Çocuğunuz istemediğiniz sitelere böylece giriş yapamayacaktır.

Teknoloji bağımlısı çocuklar genel de dışarı ile bağlantısını keserler. Sizler de anne baba olarak onların yeniden arkadaşları ile süre geçirmesi amacıyla deli gibi planlar düşünürsünüz. İşte bu planlardan birisi de köpük balon showları ya da illüzyon gösterileridir.

ÇOCUĞUNUZUN TEKNOLOJİ BAĞIMLISI OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?


Hiçbir anne baba çocuklarının bu düğüm ortamında bulunmasını istemez. Peki çocuğunuzun bu düğüm içerisine girdiğini nasıl anlayacaksınız?

Eğer çocuğunuz haddinden çok bilgisayar, televizyon, tablet gibi teknoloji aletlerin başında çok vakit harcıyor ve bu süreler neticesinde da göz, sırt ve bilek ağrısı çekiyorsa, bilgisayarının başında olmadığı süreler derhal başına geçmek amacıyla işlerini üstün savma yapıyorsa, dışarı çıkmak yerine evde tek başına bilgisayarının başında süre geçirmek istiyorsa çocuğunuzu bundan sonra yakından denetlemenin vakitı gelmiş bulunmaktadır.


Bizler organizasyon firmaları olarak çocuğunuzu arkadaşları ile süre geçirmelerini sağlayıp, detaylı etkinlikler ile eğlendiriyoruz.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuklarınızın Yeteneklerini Keşfedin

Çocuklarınızın Yeteneklerini Keşfedin ÇOCUKLARDA YETENEK Küçük yaşlardaki çocuklar , farklı organizasyonlarda sihirbaz palyaçolar tarafından yapılan gösterileri izlerken, esasında aynı yeteneğe ve deneyime sahip olmayı ister. Çünkü her çocuk küçük yaşlarda iken ayrı bir sanat ve spor dalında becerisi olduğuna inanır ve bu konu da kendisini geliştirmeyi hayal eder. Bu gelişim ancak ve ancak aile desteği sayesinde elde etmek mümkündür.  Bir çocuğun kendisini sanatsal ve sportif alanda geliştirebilmesi için elbette ki evvela bu becerisin keşfedilmesi ve eğitimle taçlandırılması gerekir. Yeteneğin keşfedilmesi için çocuk ile en yakın bağı kuran kişiler olarak anne, baba ve öğretmenlerin farkındalık sahibi olması önemlidir. Bu sayede var olan yetenek için belirli adımlar atılabilir ve harika bir sonuç elde etmek mümkündür.  Çocuğunuzdaki Yeteneği Nasıl Keşfedebilirsiniz? Özellikte sanatsal açıdan bakıldığında çocuklarda var olan oyunculuk, müzik, resim ya da sihirbazlık g

Çocuklarınızı Karantina Sürecinin Etkilerinden Koruyun

Çocuklarınızı Karantina Sürecinin Etkilerinden Koruyun ÇOCUKLARINIZI KORUYUN Koronavirüs salgını ülkemizde özellikle çocuklar için izolasyon sürecini ortaya çıkarırken, doğum günü partisi aktiviteleri gibi noktaların uzağında kalmaları da onlar için önemli sorunlar oluşturuyor. Çocukların ve özellikle 20 yaş altı gençlerin arkadaşlarından uzak kalması, sokakta oyun oynama imkanlarının kısıtlanmış olması ve hareket olanaklarının düşüş göstermesi daha agresif bir çocuk yapısı su yüzüne çıkarıyor.  2020 Mart ayı döneminden itibaren ülkemizde etki göstermeye başlayan yeni tip koronavirüs salgını sonrasında özellikle 60 yaş üstü yetişkinler ve çocuklar için mutlak izolasyon mecburiyeti getirildi. Bu durum 4 Nisan tarihinden bu yana devam ederken, çocukların izolasyon süreci içinde daha agresif ve mutsuz olmalarına da neden oldu.  Yaşanan bu durumun üstesinden gelmeye çalışmakta olan aileler , çocukları için özellikle ev ortamında da pek çok farklı etkinlik ile bu durumun etkiler